ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Никола Миткоски ја засили Велешта

Македонскиот второлигаш Велешта денес го промовираше Никола Миткоски како најново засилување.

>>> КОТВА.МК – ПЛАТФОРМА ЗА ПРОМОЦИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ ТУРИЗАМ <<<

18-годишниот фудбалер во Велешта доаѓа од редовите на охридскиот второлигаш Воска Спорт.

Велешта есенската полусезона ја заврши на осмото место на табелата со 14 бодови и се наоѓа во опасната зона за директно испаѓање во Трета лига – Југозапад, целта на клубот ќе биде да обезбеди опстанок во второлигашкото друштво и за следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!