ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Никола Карчев е новиот тренер на Кадино

Второлигашот Кадино доби нов тренер и во иднина ќе биде предводен од младиот тренер Никола Карчев.

Откако Никола Илиевски – Џиџи го превзеде Вардар, Кадино веднаш пронајде замена и го договори Карчев.

Младиот тренер кој во 2013 година ја заврши фудбалската кариера и Кадино за пролетната полусезона во Втората лига – Запад ќе имаат единствена цел – сигурен опстанок во второлигашкото друштво.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!