ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Никола Димовски го напушти Кадино

Никола Димовски го напушти второлигашот Кадино и кариерата ќе ја продолжи во нов клуб. За 21-годишниот фудбалер кој игра како полушпиц и шпиц интерес има.

Во својата кариера Димовски покрај за Кадино има настапувано и за Тетекс, Каменица Саса и младинските категории на Академија Пандев, а има и меѓународна кариера со настапите за Подгорица во црногорскиот шампионат.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!