ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Никодиноски ќе им суди на Башкими Љуботен и Башкими, Боцевски на БВК Коњаре и Кадино

Делегирани судиите за 12-тата рунда од Трета лига – Север, која ќе биде отворена утре со дуелот во Волково, а ќе биде комплетирана в недела со останатите седум натпревари.

  • Делегирани судии 12. коло ТМФЛ – Север:

Фортуна – Петровец, Христијан Божиновски (Скопје)
Беса Влазрими – Студена Вода, Виктор Јанечвски (Скопје)
ССК Нова – Раштак, Ндерим Тефику (Куманово)
БВК Коњаре – Кадино, Слободан Боцевски (Скопје)
Еуромилк ГЛ – Илинден, Ивана Пројковска (Скопје)
Риниа – Аеродром, Дарко Костадиновски (Скопје)
Волково – Маџари Солидарност, Дејан Малденовски (Скопје)
Башкими Љуботен – Башкими, Иле Никодиноски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!