ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Никодиноски ќе им суди на Башкими и Маџари Солидарност, Младеновски го доби дуелот меѓу БВК Коњаре и Студена Вода

Утре ќе бидат одиграни натпреварите од 14. коло од Третата македонска фудбалска лига – Север.

Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите кои ќе започнат во 13:30 часот.

  • Делегирани судии 14. коло ТМФЛ – Север:

Фортуна – Беса Влазрими, Виктор Јанчевски (Скопје)
ССК Нова – Петровец, Никола Петковски (Куманово)
БВК Коњаре – Студена Вода, Дејан Младеновски (Скопје)
Еуромилк ГЛ – Раштак, Слободан Боцевски (Скопје)
Риниа – Кадино, Бењамин Ќерими (Скопје)
Волково – Илинден, Никола Костенчев (Скопје)
Башкими Љуботен – Аеродром, Методија Ставров (Скопје)
Башкими – Маџари Солидарност, Или Никодиноски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!