ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Несими ќе им суди на Арсими и Трабзонспорт, Нанкво на Велазерими и Дрита

Делегирани судии за 13. коло од Третата фудбалска лига – Запад. Колото ќе биде отворено веќе денес со мечот меѓу Велазерими и Дрита, а пак утре ќе играат Љуботен и Врапчиште. Останатите натпревари ќе се одиграат в недела.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Арсими – Трабзонспорт, Емир Несими (Гостивар) 15:00 часот
Велазерими 77 – Дрита, Нинослав Нанков (Гостивар) 15:30 часот
Камјани – Напредок, Бардхиљ Ибраими (Тетово) 15:00 часот
Пролетер – Речица, Мирсат Љатифи (Тетово) 16:00 часот
Љуботен – Врапчиште, Марјан Дејаноски (Кичево) 13:00 часот

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!