ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Непоразениот лидер Арсими гостува во Кичево кај Напредок, Љуботен домаќин на Камјани

Најава на 16. коло од Третата фудбалска лига – Запад овозможено од Revolution Development.

Љуботен и Камјани утре го отвараат колото во дерби каде трите бодови ќе бидат императив и за двете екипи. Домашниот терен и формата го фаворизира Љуботен во мечот кој ќе стартува во 15:00 часот.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Во сабота со почеток од 16:00 часот ќе бидат одиграни уште два натпревари. Дерби дуел ќе се одигра меѓу Речица и Велазерими 77, а пак Напредок на домашен терен ќе го пречека непоразениот лидер Арсими кој ита кон бараж за Втора лига.

Колото ќе биде затворено в недела со два натпревари кои се играат со почеток од 16:00 часот.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Зајази на домашен терен ќе игра против Дрита, а пак Трабзонспорт на теренот во Горна Бањица ќе игра против Пролетер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!