ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Непоразениот Арсими е есенски шампион во Третата лига – Запад

Есенската полусезона во Третата фудбалска лига – Запад заврши, последното 10. коло кое беше одложено сепак нема да биде одиграно во есенскиот дел, туку во пролетниот.

Непоразената екипа на Арсими е есенски шампион во третолигашкото друштво на Западот со 25 освоени бодови, три повеќе од второпласираната Речица.

На делба на третото место завршија екипите на Врапчиште и Дрита со по 19 бодови, а во пролетна борба за титулата и Втора лига влегува и Велазерими кој е петти со 18 бодови.

ТМФЛ Запад – Табела

ПозКлубОНПобНПорПОСПРИГРБОД
198103613+2325
29711248+1622
396122810+1819
496121712+519
596032712+1518
694141612+413
793151418-410
892251317-48
992161137-267
1092071223-116
119135823-156
129027930-212

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!