Европски ФудбалФудбал

Нема долго да го гледаме триото Меси – Мбапе – Нејмар: Позната судбина на Французинот

Одличниот француски фудбалер ќе го напушти ПСЖ во летото 2022 година по истекот на неговиот договор, тврди „АС“.

Неговата следна дестинација ќе биде Реал Мадрид, со кој се поврзуваше претходното лето, но двата клуба не можеа да се договорат за обештетувањето за 22-годишниот фудбалер, што сега нема да биде случај.

Очигледно нема уште долго да го гледаме триото Нејмар – Мбапе – Меси од кое дефинитивно очекувавме повеќе.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!