Европски ФудбалФудбал

Не сака да ја грее клупата: Буфон ја одбил Барселона без многу размислување

Шпански „Спорт“ денес објави дека Барселона се обиде да го донесе Џанлујџи Буфон, но и дека италијанскиот голман ја одбил понудата од Каталонија без многу размислување.

Буфон го напушта Јувентус ова лето откако му истече договорот, иако има 43 години сепак има интерес за ангажирање на искусниот голман.

Тој навести дека би сакал да ја напушти Италија, но не и да биде втор голман. Тој го потврди ова со одбивање на оваа понуда на Барселона да дојде и да ја грее клупата и да биде замена за Марк Андре Тер-Штеген.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!