ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Назми Ајдини е нов тренер на Кораб

Второлигашот Кораб во пролетниот дел од сезоната во Втората лига – Запад ќе биде предводен од Назми Ајдини, кој доаѓа на местото на Боби Стојкоски кој се раздели со клубот по завршувањето на есенската полусезона. Ајдини е поранешен терен на Велазерими.

Есенскиот дел Кораб го заврши на петтото место на табелата со 24 бодови, а Ајдини своето деби на клупата на Кораб ќе го има против Охрид.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!