Европски ФудбалФудбал

Навас го најави заминувањето од ПСЖ: Дајте им го отсуството на оние кои не го ценат вашето присуство!

На 26 април, Кејлор Навас го продолжи договорот со Пари Сен Жермен до 2024 година, но многу лесно може да се случи тој да си замине ова лето.

Причината е Џанлуиџи Донарума, кој е на прагот на „Паркот на принцовите“, со што 34-годишниот Костариканец лесно може да ја загуби улогата на прв голман.

И дека не останува во Париз за да ја загрева клупата, потврди со објава во стори на неговиот Инстаграм.

„Дајте го своето отсуство на оние кои не го ценат вашето присуство“, напиша Навас и јасно е дека алудираше на ПСЖ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!