ЕУРО 2020Фудбал

Натпреварот меѓу Данска и Финска прекинат бидејќи Ериксен остана без свест

Несакани сцени на натпреварот меѓу Данска и Финска, откако Кристијан Ериксен остана без свест и падна на тревникот. Многу медицински тимот се борат за да се спаси искусниот фудбалер на данската репрезетнација.

Морничави сцени на стадионот во Копенхаген, неговите соиграчи во неверување и солзи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!