Европски ФудбалФудбал

Натпреварот кој одлучува за пласман меѓу 16-те најдобри во ЛШ поради снежна бура одложен за утре

Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Аталанта и Виљареал е одложен за утре поради снежното невреме кое владее во Бергамо.

Главниот судија Ентони Тејлор ги испрати фудбалерите на двата тима во соблекувалната, а потоа беше донесена одлука за одложување.

Манчестер Јунајтед веќе го обезбеди првото место во групата Ф, а дуелот во Бергамо одлучува за вториот патник меѓу 16-те најдобри клубови во Европа. На Виљареал му одговара и реми.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!