ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Напаѓачот Виктор Ангелов се раздели со Академија Пандев

28-годишен напаѓач Виктор Ангелов се раздели со прволигашот Академија Пандев.

Ангелов во Струмица пристигна во февруари како замина за Мартин Мирчевски, но по неколку месеци дојде до разделба помеѓу двете страни, со што Ангелов ќе има нов клуб.

Во дресот на Академија Пандев, Ангелов одигра 14 натпревари постигнувајќи два погодоци и една асистенција.

Во својата кариера Ангелов настапуваше и за романски Волунтари, Широки Бријег од БиХ, унгарски Ујпешт, а пак на домашната сцена беше дел од екипите на Работнички, Шкупи, Метарлуг и Тетекс.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!