ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Напаѓачот Ивановски е ново засилување за Македонија ЃП

Откако беше промовиран напаѓачот од Либерија, Абу Камара, екипата на Македонија Ѓорче Петров промовираше уште едно ново засилување за новата сезона од Првата лига.

Меѓу „лавовите“ пристигна Кристијан Ивановски. 22-годишникот во Ѓорче доаѓа од редовите на второлигашот Кадино.

Македонија ЃП која минатата сезона ја заврши на четвртото место и во самиот финиш од сезоната остана без Европа се засили со Ф. Костовски, Бановиќ, Фазлиу, К. Костовски, Попзлатанов, Мишевски, Идризовиќ, Коланишац.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!