ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Мустафов ново засилување за Ренова

Бурхан Мустафов е најново засилување за прволигашот Ренова кој доаѓа од редовите на кратовски Силекс.

Силекс не обезбеди второ коло во квалификациите за Конференциската лига, па дојде и до разделба со 27-годишниот фудбалер.

Мустафов е повратик меѓу „гипсарите“, а во својата кариера покрај за Силекс и Ренова има настапувано и за Струга Трим Лум, Победа, Теута од Албанија и Пелистер.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!