Европски ФудбалФудбал

Мурињо најде голман за Рома во Хрватска!

Со доаѓањето на Жозе Мурињо на кормилото на Рома, ќе започнат промените во играчкиот кадар во овој клуб.

Рома може да го замени голманот откако Мурињо изрази недоверба во квалитетите на Пау Лопез, а новиот голман кој би застанал на голот на италијанскиот клуб доаѓа од Хрватска.

Станува збор за голманот на Динамо, Доминик Ливаковиќ, кој прерасна во врвен играч во загрепскиот клуб, а Мурињо во него гледа врвна опција и чувар на мрежата, кој многу брзо може да стане еден од најдобрите во Серија А.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!