Европски ФудбалФудбал

Мурињо го одигра првиот натпревар со Рома и запиша победа од 10:0

Жозе Мурињо вчера за првпат ја предводеше Рома. Тоа беше пријателски натпревар против локалниот нисколигаш Монтекатини, а тимот на Мурињо славеше победа од 10-0.

Мурињо по отказот во Тотехем ја презеде „волчицата“, а очекувањата на навивачите од португалскиот стручњак се големи.

Минатата сезона Рома заврши на седмото место на табелата со 62 бодови, колку што имаше и осмопласираниот Сасуоло.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!