Европски ФудбалФудбал

Мурињо е против враќањето на Пјаниќ во Рома

Еден од клубовите што деновиве се поврзуваше со Миралем Пјаниќ е неговиот поранешен клуб Рома, каде босанскиот репрезентативец за врска одлично се снајде пред да се пресели во Јувентус.

Рома неодамна доби нов тренер Жозе Мурињо и се чини дека тој ќе биде главната пречка за трансферот на Пјаниќ во Рим.

Имено, како што пишува шпанска „Марка“, „Специјалниот“ рече дека нема потреба да се носи Пјаниќ.

Јувентус, Милан, Интер, Тотенхем исто така се во игра, но и да остане во Барса, што би било најлошата опција за босанскиот интернационалец.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!