Европски ФудбалФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Можни противници на Струга ТЛ, Силекс и Шкупи во квалификациите за Конференциската лига

За утре во 13:00 часот е закажана ждрепката за првото квалификациско коло во Конференциската лига.

Три екипи од Македонија ќе играат квалификации во Конференциската лига, тоа се Шкупи, Струга Трим Лум и Силекс.

Можни противници на Шкупи се Урарту од Ерманија, Сфинтул Џорџ од Молдавија, Динамо Батуми од Грузија и Љапи од Косово.

Можно противници на Струга Трим Лум се Дандалк од Ирска, Спартак Трнава од Слоачка, Лиепаја од Летонија, Рунавик од Фарски Острови и Бреидаблик од Исланд.

Можни протицни на Силекс се МОЛ Фехервар од Унгарија, Сутјеска од Црна Гора, Петрокуб Хинцести од Молдавија и Широки Бријег од Босна и Херцеговина.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!