ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Многу важни информации за сите кои ќе го гледат натпревар Македонија – Украина

Фудбалската федерација на Македонија излезе со соопштение до фановите на македонската репрезентација:

Апелираме до сите навивачи и поддржувачи на македонската репрезентација кои имаат влезница за утрешниот натпревар со Украина на Националната арена во Букурешт, доколку се во можност, денеска да обезбедат алка за негативен Ковид-19 тест (задолжителна за влез на стадионот), од причина што организаторите на натпреварот очекуваат голем број навивачи на двете репрезентации да пристигнат во Букурешт во текот на утрешниот ден.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!