ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГАФудбал - Четврта Лига

Младост Удово со убедлив триумф над Победа Валандово

Третолигашот Младост од Удово денес го одигра првиот контролен натпревар со Победа Валандово кој го доби со убедливи 1:4.

Стрелци на погодоците за Младост беа Тасевски Стојанче и Андонов Митко.

Третолигашот одигра солидна есен во Третата лига – Југ и во пролетниот дел од сезоната ќе се бори за повисок пласман на табелата, додека Победа Валандово атакува на влез во Трета лига – Југ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!