РакометРакомет - Суперлига

Младите пелистерци имаа сили за едно полувреме, Вардар преку пресврт до голема победа во Битола

Вардар денес во Битола стигна до осма победа во плеј офот од Супер лигата, откако со 26:33 славеше над Еурофарм Пелистер 2.

Младите пелистерци парираа одлично во првото полувреме и на полувреме имаа водство од 16:15. Во вториот дел „црвено-црните“ заигра посериозно во вториот дел и започна да прави значителна разлика која на крај изнесуваше шест разлика, а конечниот резултат беше 26:33 за Вардар.

Кај битолачни најдобри беа Павле Петровиќ и Павле Атанасијевиќ со по шест гола, додека кај Вардар Дибиров имаше осум, а Георгиевски седум гола.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!