ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Младиот талент Коцев стави потпис на прв професионален договор со Беласица

Талентираниот фудбалер и македонски репрезентативец до 19 години Коцев Алескандар го потпиша својот прв професионален договор со струмичкиот прволигаш Беласица.

Струмичкиот клуб продолжува со традицијата на промовирање на своите таленти од младинската школа во првиот тим.

Коцев кој е играч за врска, е стандарден првотимец оваа сезона во Првата лига на само 17 години и веќе има запишано неколку асистенции и голови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!