Европски ФудбалФудбал

Младиот Леонид Стојановски со прв интернационален предизвик во Малта

Младиот фудбалски талент, Леонид Стојановски, кариерата ја продолжува на Малта, каде стави потпис на договор со Тархиен- клуб кој се натпреварува во втората лига на Островот.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ТУРИСТИЧКАТА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

19-годишниот лев бек пред да го направи својот прв интернационален трансфер настапуваше за Маџари Солидарност, а претходно беше дел и од прволигашот Македонија Ѓорче Петров.

Новиот клуб на Стојановски е на третото место на табелата и има само два бода помалку од двете водечки екипи. Првите две места обезбедуваат пласман во фудбалската елита на Малта, а Стојановски кој на Малта ќе остане во следните шест месеци со опција за продолжување на соработката ќе помага во остварување на целта на неговиот нов клуб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!