ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - Останато

Младинската екипа на Беласица засилена со Александар Илијев, се очекуваат уште неколку играчи

Младинската екипа на Беласица се засилува со неколку квалитетни играчи со кои ќе цели кон влез во младинската Суперлигата.

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ НА ПОНИКВА – КОТВА.МК ВИ НУДИ ОДЛИЧНА ПОНУДА <<<

Првото засилување е Александар Илијев кој доаѓа од младинската екипа на штипска Брегалница. Млад талентиран фудбалер кој има квалитет и може да се избори за место во сениорската екипа на Беласица. Покрај Илијев се очекува уште едно засилување да пристигне во Струмица од Штип.

Беласица има одлична соработка со најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар кој многу веројатно во Струмица ќе испрати неколку млади фудбалери на шестмесечна позајмица, односно до крајот на сезоната дознава Спортска Мрежа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!