ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Младеновски патува во Охрид, Ристовски ќе им суди на Велешта и Силекс

Викендот ќе се одиграат натпревари од 15. коло на Втората лига – Запад, последно коло од есенскиот дел. Дејан Младеновски ќе патува во Охрид каде ќе им суди на Воска Спорт и Беса, додека пак Доне Ристовски го доби дуелот меѓу Велешта и Силекс.

Делегирани судии 15. коло ВМФЛ – Запад:

Велешта – Силекс, Доне Ристовски (Гевгелија)
Воска Спорт – Беса, Дејан Младеновски (Скопје)
Вардар – Кадино, Александар Василевски (Скопје)
Кораби – Охрид, Благојче Ралевски (Битола)
Гостивар – Тетекс, Бењамин Ќерими (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!