ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Младеновски на центарот во Кавадарци, Величков ќе им суди на Брегалница и Кожуф

Делегирани судиите за 25. коло од Втората лига – Исток кое се игра во сабота. До крајот од сезоната остануваат уште три кола.

  • Дејан Младеновски, Тиквеш – Кит Го
  • Боби Величков, Брегалница – Кожуф
  • Христијан Божиновски, Каменица Саса- Плачковица
  • Александар Урошевиќ, Слога – Осогово
  • Спире Арсов, Победа – Росоман

Сите натпревари ќе започнат во 13:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!