ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Младеновски ќе им суди на Раштак и Маџари, Ќерими на ССК Нова и Риниа

Познати судиите кои ќе ја делат правдата за натпреварите од 4. коло од Третата македонска фудбалска лига – Север. Колото ќе биде отворено утре со мечот меѓу БВК Коњаре и Еуромилк, додека пак останатите натпревари ќе се одиграат в недела.

  • Делегирани судии 4. коло ТМФЛ – Север:

Фортуна – Илинден, Иван Ивановиќ (Скопје) 15:00 часот, недела
Кадино – Аеродром, Слободан Боцевски (Скопје) 10:00 часот, недела
Раштак – Маџари Солидарност, Дејан Младеновски (Скопје) 15:00 часот, недела
Студена Вода – Башкими, Александар Василевски (Скопје) 15:30 часот, недела
Петровец – Башкими Љуботен, Иле Никодиноски (Скопје) 15:00 часот, недела
Беса Влазрими – Волково, Виктор Јанчевски (Скопје) 15:00 часот, недела
ССК Нова – Риниа, Бењамин Ќерими (Скопје) 15:00 часот, недела
БВК Коњаре – Еуромилк ГЛ, Методија Ставров (Скопје) 15:00 часот, сабота

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!