ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Младеновски ќе им суди на Башкими и Раштак, Ѓуровски на БВК Коњаре и Фортуна

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 3. коло од Третата македонска фудбалска лига – Север. Колото ќе биде отворено в сабота со дуелот меѓу Маџари и Кадино, а ќе биде комплетирано в недела.

  • Делегирани судии 3. коло ТМФЛ – Север:

БВК Коњаре – Фортуна, Кристијан Ѓуровски (Скопје) недела 15:30 часот
Еуромилк ГЛ – ССК Нова, Виктор Јанчевски (Скопје) недела 15:30 часот
Риниа – Беса Влазрими, Слободан Боцевски (Скопје) недела 15:30 часот
Волково – Петровец, Никола Петковски (Куманово) недела 10:00 часот
Башкими Љуботен – Студена Вода, Методија Ставров (Скопје) недела 15:30 часот
Башкими – Раштак, Дејан Младеновски (Скопје) недела 10:00 часот
Маџари Солидарност – Кадино, Иле Никодиноски (Скопје) сабота 15:30 часот
Аеродром – Илинден, Иван Ивановиќ (Скопје) недела 15:30 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!