ОстанатоФудбалФутсал

Младеновски и Костенчев го добија големото дерби меѓу Проект и Шкупи, Ристовски и Исмаили ќе судат во Автокоманда

Делегирани судиите за 13. коло од Првата футсал лига на Македонија или прво пролетно коло. Полусезоната ќе биде отворена со големто дерби меѓу Проект и Шкупи, а правдата ќе ја делат Марјан Младеновски и Никола Костенчев, додека пак Доне Ристовски и Музафер Исмаили ќе ја делат правдата меѓу Железарец и Арбен Бајрами.

Делегирани судиите за 13. коло од Првата футсал лига:

Енхалон – Велес, Јосип Бартон (Скопје) и Дарко Јовчевски (Тетово)
Проект – Шкупи, Марјан Младеновски (Скопје) и Никола Костенчев (Скопје)
Железарец – Арбен Бајрами, Доне Ристовски (Гевгелија ) и Музафер Исмаили (Боговиње)
Црна Река – Карадаку, Игор Иванов (Велес) и Илија Гонев (Неготино)
Јувентус Серава – Шкендија, Дејан Димитријевиќ (Скопје) и Дејан Младеновски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!