ОстанатоФудбалФутсал

Младеновски и Исмаили ќе им судат на Карадаку и Шкупи, Танев и Гонев на Велес и Арбен Бајрами

Познати судиите за 8. коло од Првата футсал лига на Македонија. Дејан Младеновски и Музафер Исмаили го добија дуелот меѓу Карадаку и лидерот Шкупи, додека пак Иван Танев и Илија Гонев ќе ја делат правдата на мечот меѓу Велес и фаворитот Арбен Бајрами.

Делегирани судии 8. коло Прва футсал лига:

Велес – Арбен Бајрами, Иван Танев (Гевгелија) и Илија Гонев (Неготино)
Карадаку – Шкупи, Дејан Младеновски (Скопје) и Музафер Исмаили (Боговиње)
Шкендија – Енхалон, Јосип Бартон (Скопје) и Тоше Ицев (Кавадарци)
Јувентус Серава – Проект, Марјан Младеновски (Скопје) и Александар Ајдаров (Велес)
Црна Река – Железарец, Дејан Димитријевиќ (Скопје) и Филип Ицковски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!