Ракомет

Млад ракометар на Охрид загина во сообраќајна несреќа

Голема трагедија го погоди македонскиот спорт откако денес животот го загуби младиот ракометар на Охрид, Јован Николоски.

Јован имаше само 17 години, настапуваше во младинските категории.

„Патничко моторно возило „киа соренто“ со охридски регистарски таблички управувано од 17-годишно момче од Лешани, општина Дебрца, излетало од патот. Возачот се здобил со тешки телесни повреди и е пренесен во болницата „Св. Еразмо“, а неговиот сопатник од здобиените повреди починал на лице место. Екипа од СВР Охрид извршила увид на лице место“, пренесува ТВМ Телевизија од Охрид.

Поврзани Наслови

Играчите и управата на охридскиот клубот испратија сочувство до фамилијата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!