ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Митревски на теренот во Враништа, Таири ќе им суди на Влазними и Караорман

Викендов се играат натпреварите од 13. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад. На теренот во Враништа правдата меѓу Македонија и Лирија ќе ја дели Владимир Митревски, додека пак дуелот меѓу Влазними и Караорман ќе го суди Садик Таири.

Делегирани судии 13. коло ТМФЛ – Југозапад:

Црно Буки – Победа Ивањевци, Љупчо Богдановски (Битола)
Македонија Враништа – Лирија, Владимир Митревски (Битола)
Влазними – Караорман, Садик Таири (Струга)
Демир Хисар – Сатеска, Енис Зекмановски (Ресен)
Преспа – Стрела Спорт, Анѓеле Спироски (Струга)
Октиси – Новаци, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!