ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Митев останува верен на Тетекс

Тетекс и голманот Петар Митев ја продолжија соработката на уште една година.

Првиот голман од моменталниот состав е еден од фудбалерите со најмногу настапи во дресот на Тетекс. Од друга страна пак клубот го задржа и еден од најголемите таленти, се работи за 18-годишниот голман Марко Ивановиќ.

Деновиве ќе бидат преставени и новите засилувања за новата сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!