ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Мишески ќе им суди на Динамо и Путу Гули, Гелов на Превалец и Ново Црнилиште

Утре се играат натпреварите од 15. коло на Третата фудбалска лига – Југ. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари. Сите натпревари ќе започнат во 17:00 часот, освен дуелот Динамо – Питу Гули кој ќе започне еден час порано.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Динамо – Питу Гули, Иле Мишески (Прилеп)
Слога 1976 – Возарци ДМД, Дарко Макалоски (Прилеп)
Бучин – Големо Коњари, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Превалец – Ново Црнилиште, Ангел Гелов (Кавадарци)
Росоман – Младост 1930, Атанас Таневски (Кавадарци)
Марена – Обршани, Александар Ајдаров (Велес)
Вардар Неготино – слободен

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!