Европски ФудбалФудбал

Миралем Пјаниќ одлучи каде продолжува, навивачите на клубот пресреќни за ваквата одлука!

Во последно време се пишува многу за Миралем Пјаниќ и неговиот нов клуб. Најпрво Интер покажа интерес, потоа Челзи и Манчестер Сити, а потоа Алегри се врати на клупата на Јувентус.

Старо-новиот тренер на Јуве им порачал на управата на клубот дека од сите засилувања, тој исто така сака Миралем Пјаниќ да се врати во неговиот тим. Се тврди дека самиот Пјаниќ го слушнал тоа, и тој со задоволство би се вратил во редовите на „Старата дама“.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!