ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Минимален пораз на Работнички од Краковија на вториот тест во Анталија

Работнички загуби (0-1) од полскиот прволигаш Краковија на вториот пријателски натпревар на подготовките во Анталија. Давид Јаблонски беше стрелец за Краковија во 54. минута.

>>> ТУРИСТИЧКА ОГЛАСНА ПЛАТФОРМА – КОТВА.МК <<<

Тој одлично реагираше по корнерот од левата страна и со удар со глава од непосредна близина ја затресе мрежата на Работнички.

Најубавата шанса за Работнички ја имаше Марио Станковски во 62. минута, но неговиот шут од десетина метри го одбрани противничкиот голман.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!