ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Минимален пораз на Академија Пандев од Б-тимот на Спартак Москва

Академија Пандев ја загуби денешната контролка од Б-тимот на Спартак Москва со 1:0 во Анталија.

Изедначен натпревар со по неколку добри шанси и на двете екипи, сепак на крајот рускиот тим со гол од пенал го реши победникот.

„Пандевци“ утре ќе го одиграт последниот натпревар во Анталија, против екипата на Оболон од Украина, по што македонскиот прволигаш се враќа во Струмица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!