ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Миловановиќ промовиран во дресот на Тиквеш

Даниел Миловановиќ денес и официјално стави потпис на договорот за едногодишна позајмица во со прволигашот Тиквеш.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Тој доаѓа од екипата на Залаегерсег од Унгарија и веднаш се стави во функција на тимот од Кавадарци.

Да напоменеме дека Миловановиќ уште во недела против екипата на Силекс во Кратово ќе конкурира во составот на шефот на стручниот штаб Влатко Костов.

„Уште еднаш да му посакаме многу здравје и успех во претстојната сезона“, велат од кавадаречкиот прволигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!