ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Милан Илиевски и Баже Илијоски го презедоа тимот и го одржаа првиот тренинг

Милан Илиевски е нов шеф на стручниот штаб, а Баже Илијоски негова „десна рака“. Во стручниот штаб на Работнички остануваат кондицискиот тренер Тодор Терзиев и тренерот на голмани Филип Ивановиќ.

ФОТО: ФК Работнички

Денеска тие го презедоа тимот и го одржаа првиот тренинг. Првиот испит ќе биде дуелот против Брегалница во Штип, во следното првенствено коло, веднаш по репрезентативната пауза.

ФОТО: ФК Работнички
ФОТО: ФК Работнички

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!