ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Михаилов на центарот во Пробиштип, Јанев патува во Кочани, Митров во Богданци

Утре започнува новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Исток со натпреварите од 1. коло. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите шест натпревари, кои ќе започнат во 16:00 часот.

  • Делегирани судии 1. коло ТМФЛ – Исток:

Академија Чешиново-Облешево – Брегалница Делчево, Ристе Бојчов (Штип)
Овче Поле – Спартмани, Тоше Џамов (Кочани)
Рудар – Дојранско Езеро, Петар Михаилов (Кочани)
Карбинци – Малеш, Александар Ѓеоргиевски (Делчево)
Осогово – Победа Валандово, Иван Јанев (Штип)
Вардарски – Тиверија, Стефан Митров (Гевгелија)

Вила покрај Беровското езеро со џакузи и голем базен

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!