ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Меморијален фудбалски натпревар во чест на фудбалската легенда, Симе Стојаноски – Вучјак во Враништа

Во понеделник (25. април) ќе се одржи меморијален натпревар во чест на фудбалската легенда Симе Стојаноски – Вучјак меѓу ФК Македонија и Ветераните (сите оние кои играле со Стојаноски и кои годинините наназад го носеле дресот на ФК Македонија).

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

„Се покануваат сите љубители на спортот, сите жители на село Враништа, и сите оние кои го познаваа. Да му оддадеме уште едно сеќавање на нашиот голем борец и легенда на Вранишкиот Фудбал и на сите оние кои прерано не напуштија. Меморијалниот натпревар ќе биде одигран помеѓу ФК Македонија и Ветерани (сите оние кои играле со него и сите оние кои годините наназад го носеле дресот на Фк Македонија.) Натпреварот е предвидено да започне на 25.04.2022 година (понеделник)“, се вели во соопштението од третолигашот Македонија Враништа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!