ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Медин Бајрами најново засилување за Ренова

Ренова денес промовираше ново засилување за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига. „Гипсарите“ одбраната ја засилија со Медин Бајрами од Беласица.

23-годишникот ја напушти Беласица каде настапуваше минатата сезона, а во својата кариера има настапувано и за Марибар, Драва, Илирија и Крско.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!