Европски ФудбалФудбал

Мбапе потпишува за Реал порано од очекуваното ?

Парискиот клуб се уште прави стратегија како да го задржи Мбапе, смислувајќи нови услови кои би можеле да му бидат понудени, но се чини дека сето тоа е залудно бидејќи офанзивниот фудбалер одамна реши да си замине, но само договор кој наскоро истекува го спречува.

Од друга страна, челниците на Реал напорно работат на негово доведување и како што стојат работите преговорите со играчот одат во добра насока бидејќи неговата желба да дојде е голема, па не поставува речиси никакви посебни услови.

Поради сето горенаведено, во Мадрид веруваат дека потпишувањето на преддоговорот би можело да се случи следниот месец.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!