ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Матеј Андов нов голман на Осогово

Второлигашот Осогово за пролетниот дел од Втората лига – Исток ќе има нов голман, станува збор за Матеј Андонов. Младиот голман ги има поминато сите младински школи на Вардар, а во последните 6 месеци беше дел од тимот на Работнички.

Андонов е стандарден репрезентативец во репрезентациите У15, У17 и У19 за Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!