ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Мартин Петровски и Далибор Костовски нови засилувања за Слога Виница

Мартин Петровски и Далибор Костовски се нојнови засилувања второлигашот Слога од Виница.

Мартин е фудбалер за врска, а во Виница доаѓа од екипата на Плачковица, има настапувано за Тиквеш, Кадино, а потекнува од фудбалската школа на Работнички.

Далибор е дефанзивен фудбалер, а во Виница доаѓа исто така од Плачковица, а има настапувано и Тиквеш, а потекнува од фудбалската школа Вардар.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!