ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Мартин Мирчевски е најдобар стрелец по 10 кола во ПМФЛ, кои се најдобрите пет стрелци ?

По десет одиграни кола во Првата македонска фудбалска лига Мартин Мирчевски од Академија Пандев е најдобар стрелец со десет погодоци.

Втор на листата на стрелци во фудбалската елита е Ремзифаик Селмани од Ренова со осум постигнати подоци. Трет на листата на стрелци е Марјан Алтипармаковски од Брегалница со 7 погодоци, а потоа следуваат Ермедин Адем од Македонија Ѓорче Петров и Љупчо Дориев од Шкендија со по шест постигнати подоци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!