ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Мартин Ѓоргиевски го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев

Мартин Ѓоргиевски го потпиша својот прв професионален договор со Академија Пандев. Струмичкиот прволигаш освен со засилувањата во сениорскиот тим, паралелно работи и на промоција на фудбалери од својата младинска школа.

„Денес сме посебно горди што Мартин е првиот играч роден 2005-та година, и со полни 16 години потпишува професионален договор со клубот. Тој е еден од многуте талентирани фудбалери кои се иднината на нашиот клуб и веќе се вклучени во тренажниот процес со сениорите“, велат од Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!